Rüyada Yatak ıslatma Görmek Ne Anlama Geliyor ?


Yatak ıslatma hem yetişkinlerde hem de çocuklarda uyurken meydana gelebilir ve bazen yatağı ıslatmayı hayal ederiz.

Milyonlarca çocuk her gece yatağı ıslatıyor. Yatak ıslatma aynı zamanda Enürezis olarak da bilinir. Rüyanın şifresini çözmek için gerçek terimleri kaplamak ve gerçek bir yatak ıslatma anlayışı kazanmak bu rüya anlamında önemli olduğunu düşünüyorum. Yatağı ıslattığınız için, çocuğunuz yatağı ıslattığı için veya yatağı ıslatmayı hayal ettiğiniz için bu sayfaya ulaşmış olabilirsiniz. Doğru yerdesiniz, bu yüzden bu rüyanın gerçekte ne anlama geldiğini anlamanıza yardımcı olmaya çalışacağım. Rüya görmek, samimi bir deneyim dediğim şeydir. Her gece ve rüya eşsizdir. Bu rüya, toplum tarafından sizden istenen şekilde uygun bir davranış sergilediğinizden emin olmanız gerektiğini yansıtır. Yatağı ıslatmayı tecrübe ederseniz, bir ilişkiyle ilgili bazı endişeleriniz olabilir, ancak yatağı rüyanızın dışında gerçekten fiziksel olarak ıslatırsanız, o zaman yukarıdaki anlam sizin için geçerli değildir. Bir yatak ıslatma rüyası, utanç verici olsa da, fiziksel bir yatak ıslatmayı temsil etmez. Ben Flo’yum ve rüyanızın kodunu çözmeye çalışacağım ve burada yatak ıslatma hakkında bilmeniz gereken her şeyi ele alacağım.

Enürezis nedir?

Enürezis, yatak ıslatma için profesyonel ve bilimsel bir terimdir. Çoğu insan geceleri mesaneyi kontrol edemez. Hayattaki diğer sorunlara göre oldukça küçük bir şikayet gibi görünebilir ancak çocukların gelişimindeki psikolojik etkisinde önemli bir etkisi vardır. Daha büyük çocuklarda bu, özellikle bir arkadaşın evinde kalırken izolasyona veya zorluklara neden olabilir. Sorun ergenlik yıllarına kadar taşınabilir ve birinin sahip olabileceği en rahatsızlık verici rahatsızlıklardan biri olabilir. Uyku sırasında mesane kontrolü genellikle 3 ila 5 yaşları arasında öğrendiğimiz gelişimsel bir engeldir. Piyasada, yatağı ıslatan çocuklara veya yetişkinlere yardım etmek için alarmlar ve ayrıca homo-klasik ilaçlar gibi birçok farklı ürün bulunmaktadır. Bu rüyayı araştırırken, sadece sebebini değil, aynı zamanda bir hayalperest açısından ne anlama gelebileceğini ve uykuyu nasıl etkileyebileceğini anlamaya çalışmak için yatak ıslatma üzerine birçok farklı kitap okudum. Hangisini daha sonra tartışacağım.

Giderek artan sayıda çocuk var ve ayrıca yetişkinler geceleri yatağı ıslatmaya kilitlendi. Peki bu rüya bilimini nasıl etkiler? Bazen rüya gördüğümüzde bedensel ihtiyaçlarımız ve isteklerimiz mesane kontrolünü içerir. Yatak ıslatma nedenlerinin çoğu hala bilinmemektedir, ancak ne yazık ki, Enürezis zihinsel durumumuz üzerinde büyük bir etkidir ve sonuç olarak özellikle büyük çocuklarda utanç ve zorluklarla sonuçlanır. Yatak ıslatmanın her yaşta olabileceğini söyleyeceğim. Ama endişelenme. Çevreleyen gizemler nedeniyle, çocuğunuz hala yatağı ıslatıyorsa, tamamen yalnız olduğunuzu hissedebilir. Yatak ıslatmayı çevreleyen gizemler ve nedenlerinin ne olduğunu bilmiyor olmamız nedeniyle biraz sinir bozucu olabilir. Amerika Birleşik Devletleri’nde her gece yatağı ıslatan yaklaşık milyon çocuk olduğu tahmin edilmektedir. Çok küçük bir yüzdede gençler var. Gerçek sayıları bilmiyoruz çünkü ebeveynler genellikle açıkça konuşmak konusunda isteksizdir. Yatak ıslatma problemini çözmek başlı başına bir amaçtır. Araştırmam boyunca hipnoterapi okudum ve NLP normalde uzun süreli yatak ıslatmayı çözme hilesini yapıyor, çünkü bu ilişkiler, iş bulma, stres gibi hayatın birçok farklı bölümünü etkileyebilir ve hatta stresli hissetmenize neden olabilir.

Çocuklar neden yatağı ıslatır?

Yatak ıslatmanın hormon eksikliği, stres veya kaygı, yatak ıslatma ve aileleri, mesane boyutu ve muhtemelen enfeksiyon gibi birçok nedeni vardır. Tıbbi veya psikolojik bir neden olup olmadığını belirlemek için bu soruna odaklanan ve ilgilenen çeşitli doktorlar vardır. Genel ilk çağrı, bir alarm uygulamaktır. Aşırı durumlarda bu işe yaramazsa doktorlar, yatak ıslatmanın üstesinden gelmek için ilaç veya antidepresanlar önerebilir. Özellikle beş yaşın altındaki çocuklar genellikle geceleri mesaneyi kontrol etmekte zorlanırlar ve bu hormonların gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Yetişkinler veya genç yatak ıslatma için, Desmopressin olarak bilinen ilaç normalde doktor tarafından tuvalete gittiğimizi söyleyen hormonu taklit etmek için verilir. Bu işe yarayabilir ya da bireye çok bağlı olamaz. İyi haber şu ki, çoğu çocuk sadece yatağı ıslatarak büyüyor, ancak yatağı ıslatan yetişkinler de var. Bu rüya anlamında bazı çareleri daha ayrıntılı olarak tartışacağım. Aşağı kaydır.

Yatak ıslatmanın doğal çareleri nelerdir?

Şimdi kısaca yatak ıslatmanın “doğal” çözümlerine değineceğim. Araştırmamdan, yatak ıslatmanın üstesinden gelmenin doğal çareleri genellikle internette yeterince anlaşılmamış ve yanlış bilgilendirilmiştir. Günün sonunda, yatak ıslatma genellikle nörolojik zayıflık olarak bilinen şeye neden olur. En bariz çözüm gece içmekten kaçınmaktır, ancak yardımcı olabilecek çeşitli şifalı bitkiler de vardır. İlk olarak, St Johns wort olarak bilinen bitkinin sinir sistemi için harika olduğu ve yetişkinlerde yatak ıslatmayı önlediği düşünülüyor. Genel olarak yatak ıslatmaya yardımcı olur ve bu bitkinin daha bilimsel adı “Hypericum Perforatum” dur. Bir sonraki doğal çare, yatak ıslatma sorununun üstesinden geldiği kanıtlanmış çay ve ıhlamur çiçeklerinin bir kombinasyonudur. 84 ve 77 numaralı gezegensel formül (Uva bizim Diurite) günde üç kez içilirse yardımcı olacaktır.

Çocuklar için tarçın yatak ıslatmayı durdurması gerekiyor, bu çocuğa yatmadan önce veya sabah verilen tereyağlı tostun üzerine serpilebilir, ancak bu çare konusunda ikna olmadım. Tarçın çubukları çiğnemenin yatak ıslatmayı durdurması gerekiyor, Hindistan’da bu, tarçın vücudu sıcak tuttuğu için bir çözüm olarak kullanılıyor. Ek olarak, bektaşi üzümü de birazdan bahsedeceğim yatak ıslatma için bir ev ilacıdır. Ülkemizde normalde bektaşi üzümü turtası yeriz, ancak Hindistan’da bektaşi üzümü rutin olarak kullanılır ve özellikle birçok sorunu tedavi etmek için amla olarak bilinen bektaşi üzümü kullanılır. Yatmadan önce (iki saat önce) verilen ılık süt yardımcı olabilir. Bir çay kaşığı kimyon tohumunu bir bardak suda kaynatıp kaynatın. Soğuduktan sonra bunun yatak ıslatmayı önlemeye yardımcı olması gerekir. Ayrıca bebeklere yatmadan önce bir ceviz çekirdeği ve bir avuç kuru üzüm vermek yardımcı olacaktır.

Yaşlı yetişkinler için onlara iki hurma vermek, yatak ıslatmayı önlemek için eski bir çare. Sabahları yulaf lapasında kuru üzüm yemek de işe yarayacaktır. Ayrıca birçok kitapta kızılcık suyunun özellikle enfeksiyon varsa yatak ıslatmayı önleyebileceği belirtilmektedir. Meyve suyu saf olmalı ve konsantre olmamalıdır. Okuduğum araştırmada, çocukların rafine şeker yemesini engellemenin yardımcı olabileceği tavsiye edildi. Karayip şekeri sağlıklı bir alternatif olarak sunuldu. Karşılaştığım en ilginç çare hardal tohumu yemek. Bunun yatak ıslatmaya tamamen yardımcı olması gerekiyor. Ve bu bir çocuk veya yetişkin için kullanmak güvenlidir. Yarım kaşık hardal tohumu alın ve hardal tohumunu toz haline gelsin diye kendiniz öğütün. Bunu bir ızgaraya veya kısık ateşte fırına koyun. Karışımı sıcak bir bardak süte ekleyin ve için. Yaşlı insanlar için, böbreklerin toksinlerini atabilen ve inkontinansı önleyen hardal tohumlarını çiğneyebilirler. Daha önce de bahsettiğim gibi, bektaşi üzümü yatak ıslatmaya yardımcı olabilir. Normalde onu bir turta haline getirdiğimi veya birkaç bektaşi üzümü aldığımı ve bir öğütücü veya blender koyduğumu söylemeliyim. Öğütüldükten sonra karışımı bir çay kaşığı alın ve yutun. Bu, iki hafta içinde yatak ıslatmanın önlenmesine yardımcı olacaktır.

Senin hayalin:

  • Yatağı ıslat.
  • Başka birinin yatağı ıslattığını gördüm.
  • Yatağı bir çocuk ıslattı.

Pozitif:

  • Yatağı ıslatan kişi sen değildin.
  • Rüyada utanmadın.
  • Olaydan sıyrılmayı başardın.
  • Eylemi görmeden idrarı gördünüz.
  • Yatağı ıslattıktan sonra bir çocuğa yardım ettin.

Yatak ıslatmanın eski ayrıntılı rüya yorumu nedir?

Eğer bir kadınsanız ve çocuğunuzun yatağı ıslattığını hayal ediyorsanız, bu sizin alışılmadık endişelerinizin olduğunu gösterir. Rüya aynı zamanda büyük bir rahatlığa ihtiyaç olduğunu da gösterebilir ve bilgelik bulmak için tatilde veya gayri resmi bir ortamda zaman geçirmeniz gerekir. Ek olarak, bu rüya muhtemelen psikolojik açıdan özdenetim ile bağlantılı olacaktır. Yatak ıslatma rüyası, kendi benlik saygınız veya kendinize olan güveninizle bir bağlantı olduğunu gösterir. Eğer bir yetişkinseniz ve çocukken yatağı ıslatmayı hayal ediyorsanız, mesaj, iş ilişkileriyle ilgili durumlarda daha fazla özgüvene sahip olmanız gerektiğidir. Görüşlerinizi işyerinde daha sık ifade etmeye çalışın.

İdrar yapma veya idrara çıkma ile ilgili rüyaların iyi birer işaret olabileceği söylenir. Ayrıca, birçok eski rüya sözlüğünde, yatak ıslatmanın, özellikle çocukların yataklarını ıslatmasını hayal ediyorsanız, sağlığınızın tadını çıkaracağınız anlamına geldiğini belirtir. Eski geleneklere göre, yatağınızı ıslatmayı hayal ediyorsanız, finansal bir getiri elde edersiniz veya işiniz iyi gidiyor ve size iyi para kazandırır. Eski Persler, yatağınızı ıslatmayı hayal ederseniz, sinirlendiğinizi söylerdi. Rüyanızdaki yatağı ıslatmak, sağlığı da önceden haber verebilir. Yok edilmiş düşmanlara, sürgün edilen kötülüğe veya birinin size yaptığı bir eylemden ötürü intikam almaya atıfta bulunabilir. Yatak rüyanda kurursa, bu iyi şansın bir işareti olabilir ama zamanında. Yatağı ıslattıktan sonra çok miktarda idrar görürseniz, bu, oğullarınızın özel bir kişiliği ve nitelikleri olabileceği gerçeğine atıfta bulunarak, oğullarınıza ve hayattaki şanslarına bağlı bir rüya olabilir.

Lütfen not edin:

Uyanık hayatınızda tuvalete gitmeniz gerektiğinde, beyninizde tuvalete gitmenizi söyleyen bir dürtü alırsınız. Rüya görürken bilinçaltındasın. Rüyanda (tuvalete gitmek istediğini) beyninde o dürtüyü aldığında, gidersin.

Yatak ve yatak ıslatma rüyası sırasında karşılaşmış olabileceğiniz duygular:

Korkmuş. Endişeli. Kontrolsüz. Üzgün. Endişeli. Şaşkın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *